Cytaty, sentencje i aforyzmy na każdy dzień

Witaj w świecie cytatów i złotych myśli!

Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że słowa towarzyszą człowiekowi niemal od początku jego istnienia i stanowią podstawę komunikacji werbalnej. Kiedy pojawiło się pismo, zaczęto za jego pomocą utrwalać język mówiony, odzwierciedlając w ten sposób mowę i myśli. Oczywiście pismo nie od razu miało taką formę, jaką znamy dzisiaj. Pierwotnie były to piktogramy, potem pismo ideograficzne, następnie pismo fonetyczne, sylabiczne, aż wreszcie stosowane współcześnie pismo alfabetyczne.

Efektem powstania pisma i rozpoczęcia zapisywania myśli było wytworzenie się literatury – dzieł artystycznych i tekstów użytkowych, które stanowią nieodzowny element naszej cywilizacji.

Z literatury, zarówno tej pięknej, jak i użytkowej, możemy czerpać mądrość, obok której ciężko przejść obojętnie. Warto korzystać z jej niezwykłej siły!

Cytaty w naszym serwisie

Cytaty, sentencje i aforyzmy, które zgromadziliśmy w naszym serwisie z myślą właśnie o Tobie, pochodzą z najlepszych dzieł, jakie ukazały się na przestrzeni wieków. Niektóre zostały zaczerpnięte z tekstów współczesnych, ale wiele sięga swoimi korzeniami czasów starożytnych i średniowiecznych, kiedy żyli i tworzyli wielcy ludzie świata literatury, nauki, techniki i innych dziedzin.

Na bieżąco aktualizujemy swoją bazę – każdego dnia pojawiają się u nas nowe cytaty, sentencje i aforyzmy, które mogą zainspirować Cię do działania czy zmobilizować do myślenia i chwili zastanowienia. A może dadzą Ci chwilę wytchnienia i pozwolą nieco mniej krytycznie spojrzeć na siebie i swoje problemy? :)

Dodaj swój własny cytat!

Także i Ty możesz dodawać swoje propozycje, jeżeli tylko – czytając, przeglądając strony internetowe i inne źródła – znajdziesz słowa, które chciałbyś zobaczyć w oprawie graficzne. Skorzystaj z naszego generatora!cytaty

W tej chwili znajdziesz u nas prawie 4000 złotych myśli, które pochodzą z dzieł ponad 1000 autorów i podzielone zostały na 278 kategorii.


cytaty Cytaty - autorzy

Na pewno – zwłaszcza jeżeli nie masz czasu na dłuższą lekturę – znajdziesz wśród nich słowa, dzięki którym zatrzymasz się na chwilę i inaczej spojrzysz na otaczający Cię świat! Zapraszamy do odbycia niezwykłej podróży, która bez wątpienia wzbogaci Twoje myśli! :)

 Cytaty na każdy dzień