in , ,

Istnieją trzy podstawowe rzeczy…

istnieja-trzy-podstawowe-rz

Istnieją trzy podstawowe rzeczy, które musimy porzucić:

  • wewnętrzny przymus odniesienia sukcesu,
  • potrzeba posiadania racji,
  • potrzeba posiadania władzy.

Richard Rohr

Leave a Reply
    • Zawsze będziemy czegoś chcieć, czysta świadomość każdej chwili jest jedynie pełnym szczęściem, sama obecność bez wysiłku chwytania, pytanie brzmi czy tak na prawdę chcemy być szczęśliwi, nie sądzę, społeczeństwo zaprogramowało nas zupełnie inaczej

    • Jesli mogę coś od siebie dodać, to moim zdaniem, 'Chcieć BYĆ’ w kontekście rychłej śmierci, też staje się źródłem WIELKIEGO cierpienia. Kiedyś skakałem z 8 metrowej skały do wody, z dołu wydawało mi się że bez problemu to zrobię, kiedy stanąłem na górze, na krawędzi, poczułem strach, w końcu się przełamałem, ale musiałem pokonać strach przed nieznanym, widzę idealną analogię do życia w tym banalnym wydarzeniu z mojego życia, my po prostu boimy się porzucić nasze pragnienia tak samo jak skoczyć z wysokości do wody, bo przeraża nas myśl jak może wyglądać nasze życie bez nich, okazuje się jednak w każdym przypadku,ze nic się takiego nie dzieje, życie ma wciąż swoją własną dynamikę :)

    • Trzeba najpierw chciec byc , by chciec zrealizowac marzenie,bo czy mozliwa jest odwrotnosc? Pogonia za rzeczami blachymi moim zdaniem jest bez znaczenia . Niewazne czy milionow sie dorobimy ciulajac na boku czy tez zyjac intensywnie zglebiajac namacalnie tajniki swiata….gdy dojdziemy do celu naszej wedrowki , kto sie usmiechnie. Ten co mial, czy ten co byl ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.