in ,

Przeczytałam kiedyś wypowiedź pewnego neurologa…

Przeczytałam kiedyś wypowiedź pewnego neurologa...

Cytaty Anny Dymnej

„Przeczytałam kiedyś wypowiedź pewnego neurologa, że największą nagrodą za wszystkie jego trudy życia jest kontakt z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie. Teraz to rozumiem. Moi podopieczni mają na stałe uszkodzone mózgi, nie umieją kombinować, manipulować, świat rozumieją sercem. Po prostu czują, co jest człowiekowi najbardziej potrzebne. My często o tym zapominamy, zabijamy uczucia i pragnienia, bo mózg mówi nam: tego ci nie wypada, to ci się nie opłaca. A dla nich najważniejsze jest, by obok był ktoś, by trzymał za rękę, by się do kogoś przytulić. I nagle zdaję sobie sprawę, że dla mnie też jest to najważniejsze”.

– Anna Dymna

22 Komentarzy

Leave a Reply
  1. odnalazła się wśród odrzuconych, podziwiam jej odwagę i naturalną zdolność obcowania z ludźmi upośledzonymi intelektualnie, większość nimi pogardza lub się ich boi. podobnie zresztą jest ze starcami i dziećmi, czyli na zasadzie grupa tzw. „normalnych”, uprzywilejowanych i grupa słabsza, wymagająca.

    • ONA sie nie odnalazla , poniewaz nigdy sie nie zagubila . To szlachetna osoba , ktora swa popularnosc i zwiazana z nia sympatia wykorzystala dla niesienia pomocy najbardziej potrzebujacym . Nadal gra w teatrze , jest lubiana i podziwiana za kunszt artystyczny.

    • ona się odnalazła, ponieważ spójrzmy prawdzie w oczy, większość nie odnajduje się wśród osób upośledzonych umysłowo, fizycznie czy społecznie. tu trzeba kogoś WIELKIEGO, bo przeciętniacy dbają tylko i wyłącznie o siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.