in ,

Nikogo nie wolno nienawidzić i nikim nie wolno pogardzać…

NIKOGO-NIE-WOLNO

Cytaty Małgorzaty Musierowicz

„Nikogo nie wolno nienawidzić i nikim nie wolno pogardzać. Dlatego, że nienawiść i pogarda są niszczące – niszczą tego człowieka, którym pogardzam, bo nie zostawiają mu już szansy na odmianę. I niszczą też mnie – bo skoro jest we mnie nienawiść, to znajdzie się miejsce i na zło”.

– Małgorzata Musierowicz

4 Komentarzy

Leave a Reply
  1. Nienawisc rodzi agresje ,a pogarda pozbawia nas tolerancji -jedno z drugim to destrukcja czlowieka. Nie musimy kochac calego swiata ,ale tez nie musimy go nienawidziec z powodu jego odrebnosci .

  2. Nie wszystko można wybaczyć nie wszystko można zapomnieć dlatego każdy na ziemi na swój kraj by innym nie wchodził w drogę ,każdy ma budować szczęście i żyć bez nie nawisci w swoim kraju najpierw od tego musi zacząć naprawiać świat i siebie a nie uciekać do obcych których nie zna którzy nigdy go /jej nie zaakceptują Pan Jezus miał swoich uczni i znaleźli sie zdrajcy za pare srebrników posłali go na krzyż za dobro za to ze dał im pożywienie ze mogli sie uczyć za dobro posłali go na śmierć Żydzi zabili pana Jezusa bogobojni Żydzi nie wierzący za dobro i prawdę zabito pana Jezusa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.